ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 9

СЕМЕНІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

КРЕМЕНЧУЦЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сорок сьома сесія восьмого скликання

ПРОЄКТ Р І Ш Е Н Н Я

28 лютого 2025 року                                                                                                                             с-ще Семенівка                                                                          № 

Про затвердження Положення про старосту Семенівської селищної територіальної громади

З метою забезпечення реалізації повноважень старости на території Семенівської територіальної громади, враховуючи зміни у чинному законодавстві, керуючись пунктом 6-1 частини 1 статті 26, частиною 3 статті 54-1, статтею 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійних комісій, Семенівська селищна рада

ВИРІШИЛА:

  1. Затвердити Положення про старосту Семенівської селищної територіальної громади, виклавши його у новій редакції, що додається.
  2. Рішення Семенівської селищної ради № 2133 від 29.10.2024 «Про затвердження Положення про старосту Семенівської селищної територіальної громади» вважати таким, що втратило чинність.
  3. Рішення набирає чинності з дня офіційного оприлюднення на сайті Семенівської селищної ради.
  4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, законності, правопорядку, боротьби зі злочинністю та запобігання корупції (голова комісії Василь ГОЛОДНИЙ).

Селищний голова                                                                                                                                                                       Людмила МИЛАШЕВИЧ


Додаток № 1

до рішення 47-ї сесії Семенівської селищної ради восьмого скликання

від 28.02.2025 № ______

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням 47-ї сесії Семенівської селищної ради восьмого скликання

від 28.02.2025 № ______

ПОЛОЖЕННЯ ПРО СТАРОСТУ

СЕМЕНІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Положення про старосту Семенівської селищної територіальної громади (далі Положення) розроблено відповідно до cт. 5 Конституції України, ст. ст. 10, 13,20 21, 24 – 26, ч. 5, 6 ст. 42, ст. 54-1, ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», Кодексу законів про працю України та інших законів і законодавчих актів України, визначає права і обов’язки старости, порядок його затвердження та припинення повноважень, порядок звітування, відповідальність та інші питання, пов’язані з діяльністю старости.

1.2. Положення затверджується виключно на пленарному засіданні Семенівської селищної ради.

1.3. Старостинський округ – частина території Семенівської селищної територіальної громади, на якій розташовані один або декілька сільських населених пунктів, з кількістю населення не менше 500 жителів, утворений Семенівською селищною радою з метою забезпечення представництва інтересів жителів такого населеного пункту (таких населених пунктів) Старостою.

1.4. Виключно на пленарному засіданні Семенівської селищної ради визначається перелік населених пунктів (сіл), у межах яких/якого староста здійснює свої повноваження.

II. ПРАВОВИЙ СТАТУС СТАРОСТИ

2.1. Староста Семенівської селищної територіальної громади (далі по тексту староста) є посадовою особою місцевого самоврядування, яка затверджується Семенівською селищною радою на строк її повноважень за пропозицією селищного голови.

2.2. Староста працює на постійній основі у Виконавчому комітеті Семенівської селищної ради. За пропозицією селищного голови Семенівська селищна рада може прийняти рішення про входження Старости до складу виконавчого комітету Семенівської селищної ради за посадою

2.3. Після припинення повноважень Семенівської селищної ради старости продовжують здійснювати свої повноваження до затвердження нових старост у порядку, встановленому Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

2.4. На Старосту поширюються вимоги щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» для сільського, селищного, міського голови, а саме: Староста не може бути депутатом будь-якої ради, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю.

2.5. Правовою основою діяльності старости є Конституція України, Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні»,Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», інші закони і законодавчі акти України та це Положення.

ІІІ. ПОВНОВАЖЕННЯ СТАРОСТИ

3.1. Повноваження старости:

3.1.1. Діяти в інтересах жителів відповідного старостинського округу у виконавчих органах Семенівської селищної ради;

3.1.2. Брати участь у пленарних засіданнях Семенівської селищної ради , засіданнях її постійних комісій з правом дорадчого голосу та засіданнях виконавчого комітету Семенівської селищної ради.

3.1.3. Має право на гарантований виступ на пленарних засіданнях селищної ради, засіданнях її постійних комісій та виконавчого комітету з питань, що стосуються інтересів жителів відповідного старостинського округу, на засіданнях органів самоорганізації населення, що діють у межах відповідного старостинського округу.

3.1.4. Сприяти жителям відповідного старостинського округу у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади, а також у поданні відповідних документів до зазначених органів. За рішенням Семенівської селищної ради надає адміністративні послуги та/або виконує окремі завдання адміністратора центру надання адміністративних послуг.

3.1.5. Бере участь в організації виконання рішень селищної ради, її виконавчого комітету, розпоряджень селищного голови на території відповідного старостинського округу та у здійсненні контролю за їх виконанням.

3.1.6. Бере участь у підготовці пропозицій до проекту місцевого бюджету в частині фінансування програм, що реалізуються на території відповідного старостинського округу.

3.1.7. Вносить пропозиції до виконавчого комітету селищної ради з питань діяльності на території відповідного старостинського округу виконавчих органів селищної ради, підприємств, установ, організацій комунальної власності та їх посадових осіб.

3.1.8. Бере участь у підготовці проєктів рішень селищної ради, що стосуються майна територіальної громади, розташованого на території відповідного старостинського округ.

3.1.9. Бере участь у здійсненні контролю за використанням об’єктів комунальної власності, розташованих на території відповідного старостинського округу.

3.1.10. Бере участь у здійсненні контролю за станом благоустрою відповідного старостинського округу та інформує селищного голову, виконавчі органи селищної ради про результати такого контролю.

3.1.11. Отримує від виконавчих органів селищної ради, підприємств, установ, організацій комунальної власності та їх посадових осіб інформацію, документи і матеріали, необхідні для здійснення наданих йому повноважень.

3.1.12. Сприяє утворенню та діяльності органів самоорганізації населення, організації та проведенню загальних зборів, громадських слухань та інших форм безпосередньої участі громадян у вирішенні питань місцевого значення у відповідного старостинському окрузі.

3.1.13Сприяти жителям відповідного старостинського округу в направленні та отриманні документів (з їх описом) для отримання адміністративних послуг:

- в органах місцевого самоврядування;

- в ЦНАП Семенівської селищної ради;

- в інших органах виконавчої влади.

3.1.14. Вчиняти за заявами осіб, які проживають у населених пунктах, де немає нотаріусів нотаріальні дії, передбачені Законом України «Про нотаріат» (в обсягах, що відповідає вимогам чинного законодавства) у порядку та у спосіб, визначений Законом;

3.1.15. Староста здійснює інші повноваження, визначені Законом України  «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами України.

3.2. Обов’язки старости:

3.2.1. Додержуватися Конституції та законів України, цього Положення, регламенту селищної ради, регламенту виконавчого комітету ради та інших актів ради.

3.2.2. Брати участь у роботі виконавчого комітету:

  • подавати пропозиції до планів діяльності виконавчого комітету;
  • готувати проєкти рішень виконавчого комітету та вносити їх для подальшого розгляду;
  • брати участь у засіданнях виконавчого комітету ради та ухваленні ним рішень (голосувати);
  • бути доповідачем чи співдоповідачем з питань, внесених до порядку денного засідання виконавчого комітету з питань, що стосуються інтересів жителів відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради;
  • вносити пропозиції про зміни та доповнення до проєктів рішень виконавчого комітету або про їх доопрацювання тощо.

3.2.3. Брати участь у підготовці програмних та прогнозних документів громади, підготовці проєкту бюджету:

  • подавати пропозиції до проєкту Стратегії розвитку територіальної громади, Програмних документів на середньостроковий період, Програми соціально-економічного та культурного розвитку громади;
  • подавати пропозиції виконавчим органам ради (головним розпорядникам бюджетних коштів) до Прогнозу місцевого бюджету та Проєкту місцевого бюджету в частині фінансування програм, що стосуються жителів відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради;
  • брати участь у роботі робочої групи з питань формування прогнозних та програмних документів проєкту бюджету.
    3.2.4. Ініціювати скликання зборів жителів відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради:
  • брати участь в організації та проведенні зборів, вносити пропозиції до порядку денного зборів, фіксувати результати цих зборів;
  • інформувати раду про прийняті на зборах рішення, організовувати виконання рішень зборів жителів відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради;
  • здійснювати моніторинг їх виконання, а також звітувати про хід та результати виконання рішень зборів перед жителями відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради, на наступних зборах.
    3.2.5. Забезпечувати представництво селищної ради та селищного голови на території відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради:
  • вести прийом жителів відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради, згідно з графіком, затвердженим розпорядженням селищного голови;
  • здійснювати моніторинг стану дотримання прав і законних інтересів жителів відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради, у сфері соціального захисту, культури, освіти, фізичної культури та спорту, житлово-комунального господарства, реалізації ними права на працю, медичну допомогу, на безпеку та інших прав, вживати заходи для відновлення порушених прав та інтересів жителів відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради;
  • вести облік та узагальнювати пропозиції жителів відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради, з питань соціально-економічного та культурного розвитку, соціального, побутового, транспортного та іншого обслуговування жителів;
  • приймати від жителів відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради, заяви, адресовані селищній раді та її посадовим особам, передавати їх для реєстрації та обліку до селищної ради, виконавчого комітету селищної ради;
  • брати участь у розгляді заяв, скарг та пропозицій громадян та юридичних осіб, які надійшли на його розгляд; складати листи-пропозиції щодо їх розгляду; складати листи-запити до підприємств, установ, організацій комунальної власності та їх посадових осіб з метою отримання необхідної інформації, документів та матеріалів, необхідних для їх вирішення; направляти отримані заяви, скарги та пропозиції громадян та юридичних осіб на розгляд селищної ради, а також здійснювати контроль за їх виконанням;
  • вести погосподарський облік в розрізі кожного населеного пункту, визначеного рішенням ради, у тому числі облік особистих селянських господарств; надавати виписки з погосподарських книг;
  • вживати заходи щодо недопущення на території відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради, дій чи бездіяльності підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності, їх посадових осіб, які можуть зашкодити інтересах територіальної громади та її жителям.
  • брати участь в комісіях, створених відповідно до рішень селищної ради, виконавчого комітету, розпоряджень селищного голови щодо обстеження житлово-побутових умов проживання громадян, земельних ділянок, зелених насаджень, розгляду звернень громадян, юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців.
    3.2.6. Вживати заходи щодо здійснення контролю за станом благоустрою відповідного старостинського округ:
  • здійснювати моніторинг дотримання стану благоустрою відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради, вживати заходів до його підтримання в належному стані;
  • сприяти проведенню на території відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради, заходів щодо охорони навколишнього природного середовища, проведення робіт з благоустрою, озеленення та утримання в належному стані садиб, дворів, вулиць, площ, парків, кладовищ, братських могил, обладнання дитячих і спортивних майданчиків, кімнат дитячої творчості, клубів за інтересами тощо;
  • здійснювати моніторинг за дотриманням на території відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради, громадського порядку, станом виконанням встановлених рішеннями ради правил з питань благоустрою території населених пунктів територіальної громади, забезпечення в них чистоти і порядку, торгівлі на ринках та зберігання тиші в громадських місцях тощо;
  • контролювати дотримання правил використання об’єктів комунальної власності територіальної громади, що розташовані на території  відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради;
  • вживати заходи щодо виявлення майна, що має ознаки безхазяйного, повідомляти виконавчий комітет про таке майно, а також вживати заходи по встановленню приналежності такого майна.
    3.2.7. Сприяти діяльності органу (органам) самоорганізації населення відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради:
  • виносити на збори жителів відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради, питання щодо створення вуличних, квартальних, будинкових чи інших комітетів, вносити пропозиції щодо формування ініціативної груп з цих питань;
  • надавати практичну допомогу органам самоорганізації населення у виконанні ними своїх завдань та повноважень, зокрема, щодо розробки та затвердження Положення про орган самоорганізації населення, легалізації органу самоорганізації населення, організації його діяльності та реалізації повноважень.
    3.2.8. Заходи щодо організації роботи старости:
  • вести облік заяв, скарг та пропозицій, адресованих селищній раді, виконавчому комітету, виконавчим органами та їх посадовим особам (у т. ч. старості), а також документів особистого прийому громадян з передачею їх до виконавчого комітету Семенівської селищної ради для введення їх в єдиний документообіг селищної ради у порядку, визначеному селищною радою.
  • дотримуватися правил службової етики, встановлених законодавчими актами України, іншими актами селищної ради та її виконавчого комітету;
  • шанобливо ставитися до жителів відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради, та їх звернень до Семенівської селищної ради, її виконавчого комітету, виконавчих органів та посадових осіб.

3.3. Староста має право:

3.3.1. Представляти інтереси жителів відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради, в селищній раді, її виконавчому комітеті та виконавчих органах.

3.3.2. Брати участь у пленарних засіданнях ради, засіданнях її постійних та тимчасових комісій, на яких розглядаються питання, що стосуються інтересів жителів відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради.

3.3.3. На гарантований виступ на пленарних засіданнях селищної ради, засіданнях її постійних комісій та засіданнях виконавчого комітету з питань, що стосуються інтересів жителів відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради.

3.3.4. Одержувати від виконавчих органів селищної ради, підприємств, установ, організацій комунальної власності та їх посадових осіб інформацію, документи і матеріали, необхідні для здійснення наданих йому повноважень.

3.3.5. Погоджувати проєкти рішень ради щодо розпорядження майном комунальної власності територіальної громади, яке розташоване на території відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради.

3.3.6. Вносити пропозиції до порядку денного засідань виконавчого комітету ради з питань, які стосуються інтересів жителів відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради, оголошувати на засіданнях виконавчого комітету тексти заяв та звернень жителів відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради, з питань, що стосуються інтересів жителів відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради, чи інтересів територіальної громади загалом.

3.3.7. Порушувати перед радою та її виконавчим комітетом питання про необхідність проведення перевірок з питань, віднесених до компетенції ради та її органів, діяльності підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, що розташовані на території відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради.

3.3.8. Вносити пропозиції селищному голові та/або селищній раді щодо усунення порушень прав та інтересів жителів відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради, керівниками  підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, і органів, діяльність яких перевірялася відповідно до підпункту 3.4.7 цього пункту, а також органам, яким вони підпорядковані, порушувати питання про притягнення до відповідальності осіб, з вини яких було допущено порушення.

3.3.9. Вносити пропозиції щодо формування робочих груп, комісій, що створюються для забезпечення діяльності органів самоорганізації населення, сприяти залученню жителів відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради, до участі у здійсненні ними контрольних заходів на території відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради.

3.3.10. Звертатися до правоохоронних органів у разі виявлення порушень громадського порядку, правил благоустрою, вчинення інших протиправних дій на території відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради.

3.3.11. Вчиняти за заявами осіб, які проживають у населених пунктах, де немає нотаріусів нотаріальні дії, передбачені Законом України «Про нотаріат» (в обсягах, що відповідає вимогам чинного законодавства) у порядку та у спосіб, визначений Законом;

IV. ПОРЯДОК ЗАТВЕРДЖЕННЯ НА ПОСАДУ ТА ПРИПИНЕННЯ

ПОВНОВАЖЕНЬ СТАРОСТИ

4.1. На посаду старости може бути затверджена особа - громадянин України, незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану.

4.2. На посаду старости не може бути затверджена особа, щодо якої наявні обмеження, пов’язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходженням служби, визначені Законами України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та «Про запобігання корупції».

4.3. Староста затверджується у відповідному старостинському окрузі Семенівською, селищною радою на строк її повноважень за пропозицією селищного голови, що вноситься за результатами громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю), проведеного у межах відповідного старостинського округу.

4.4. Кандидатура старости вноситься на громадське обговорення (громадські слухання, збори громадян, інші форми консультацій з громадськістю) Семенівським селищним головою та вважається погодженою з жителями відповідного старостинського округу, якщо в результаті громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю) отримала підтримку у відсотках певної кількості голосів жителів, який залежить від кількості жителів відповідного старостинського округу. Після припинення повноважень селищної ради старости продовжують здійснювати свої повноваження до затвердження нових старост у порядку, встановленому Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

4.5. Не пізніше ніж за три дні до початку громадського обговорення кандидатури (кандидатур) старости на офіційному веб-сайті Семенівської селищної ради оприлюднюється оголошення про початок такого обговорення із зазначенням відомостей про кандидатуру (кандидатури) старости.

4.6. За результатами проведеного громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю) кандидатури (кандидатур) старости складається протокол, який має містити такі відомості: дата (період) і місце проведення громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю), кількість жителів відповідного старостинського округу, які є громадянами України і мають право голосу на виборах, відомості про кандидатуру (кандидатури) старости, кількість учасників громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю), які підтримали відповідну кандидатуру (кожного із кандидатів), із зазначенням прізвища, власного імені (усіх власних імен) та по батькові (за наявності), числа, місяця і року народження, серії та номера паспорта громадянина України (тимчасового посвідчення громадянина України - для осіб, недавно прийнятих до громадянства України), що засвідчується підписом таких учасників.

4.7. Результати громадського обговорення кандидатури (кандидатур) старости оприлюднюються на офіційному веб-сайті Семенівської селищної ради не пізніше ніж на третій день після встановлення результатів такого обговорення.

4.8. Кандидатура старости відповідного старостинського округу, не підтримана Семенівською селищною радою, не може бути повторно внесена для затвердження в цьому старостинському окрузі протягом поточного скликання Семенівської селищної ради.

4.9. Порядок проведення громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю) кандидатури Старости затверджується Семенівською селищною радою.

4.10. Староста, який вперше приймається на службу в органи місцевого самоврядування, набуває повноважень посадової особи місцевого самоврядування з моменту складання ним Присяги у порядку, передбаченому Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

4.11. Особа, яка затверджується на посаду старости і має стаж служби в органах місцевого самоврядування, набуває повноважень старости у день прийняття відповідного рішення Семенівською селищною радою.

4.12. Староста працює на постійній основі в апараті відповідної ради та її виконавчого комітету, а в разі обрання членом цього виконавчого комітету – у виконавчому комітеті ради. На старосту поширюються вимоги щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені законом для селищного голови.

4.13.Повноваження старости припиняються  достроково у разі:

Крім загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю України, служба в органах місцевого самоврядування припиняється на підставі і в порядку, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законами України, а також у разі:

1) порушення посадовою особою місцевого самоврядування Присяги, передбаченою статтею 11 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»;

2) порушення умов реалізації права на службу в органах місцевого самоврядування ( стаття 5 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування») ;

Посадові особи місцевого самоврядування, крім посадових осіб, зазначених у частині другій статті 20 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», яких притягнуто до відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією або стосовно яких набрало законної сили рішення суду щодо визнання їх активів або активів, набутих за їх дорученням іншими особами або в інших передбачених статтею 290 Цивільного процесуального кодексу України випадках, необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави, підлягають звільненню з посади у порядку, визначеному Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Рішення про припинення служби в органах місцевого самоврядування може бути оскаржено посадовою особою місцевого самоврядування у порядку, визначеному законом.

Перевибори селищного голови, зміна керівників органів місцевого самоврядування не є підставою для припинення служби посадовими особами виконавчих органів рад, їх секретаріатів, крім працівників патронатної служби.

4.14. В частині припинення трудового договору за нормами КЗпП можуть бути застосовані положення: статті 39 «Розірвання строкового трудового договору з ініціативи працівника» та статті 40 «Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця (за певних умов).

V. ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ СТАРОСТИ

5.1. Місце та режим роботи, правила діловодства та інші питання організації діяльності старости визначаються цим Положенням. Питання організації діяльності старости, які не врегульовані цим Положенням можуть визначатися окремим рішенням селищної ради, її виконавчого комітету, або розпорядженням селищного голови.  Староста повинен дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку Виконавчого комітету Семенівської селищної ради.

5.2. Особистий прийом жителів відповідних населених пунктів, визначених рішенням ради, проводиться старостою за місцезнаходженням населених пунктів.

5.3. Інформаційне, матеріально-технічне та фінансове забезпечення діяльності старости здійснюється виконавчим комітетом селищної ради і фінансується за рахунок селищного бюджету.

VI. ОПЛАТА ПРАЦІ СТАРОСТИ

6.1. Умови оплати праці старост, як посадових осіб місцевого самоврядування визначаються Кабінетом Міністрів України.

6.2. Джерелом формування фонду оплати праці старост є місцевий бюджет.

VІІ. ПІДЗВІТНІСТЬ, ПІДКОНТРОЛЬНІСТЬ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТАРОСТИ

7.1. При здійсненні наданих повноважень староста є відповідальний і підзвітний Семенівській селищній раді та підконтрольний селищному голові.

7.2. Староста не рідше одного разу на рік, протягом першого кварталу року, наступного за звітним,а на вимогу е менш як третини депутатів – у визначений селищною радою термін, звітує про свою роботу перед радою, жителями старостинського округу.

7.3.Заслуховування звіту старости перед жителями старостинського округу відбувається на відкритій зустрічі, у спосіб, що дає можливість жителям округу поставити запитання, висловити зауваження та внести пропозиції. Інформація про відповідну зустріч, а також письмовий звіт старости оприлюднюються на офіційному вебсайті селищної ради та розміщуються у приміщенні ради не пізніше ніж за сім календарних днів до дня проведення відповідної зустрічі. Порядок звітування старости визначається Положенням про старосту.

VIII. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТАРОСТИ

8.1. При здійсненні наданих повноважень староста є відповідальним перед жителями відповідного старостинського округу та Семенівською селищною радою.

8.2. Староста несе повну персональну відповідальність за зберігання печаток, штампів, бланків, документів, справ та інших матеріальних носіїв інформації відповідно до вимог чинного законодавства.

8.3. Староста може бути притягнений до дисциплінарної,матеріальної,цивільної, адміністративної та кримінальної відповідальності у визначеному законом порядку.

8.4. Шкода, заподіяна юридичним і фізичним особам в результаті неправомірних рішень, дій або бездіяльності старости, відшкодовується у порядку, встановленому законом. Спори про поновлення порушених прав юридичних і фізичних осіб, що виникають в результаті рішень, дій чи бездіяльності старости, вирішуються в судовому порядку.

IХ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

9.1. У період дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX:

1) громадське обговорення кандидатури (кандидатур) старости, передбачене частиною першою статті 54-1 цього Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», не проводиться;

2) староста затверджується у відповідному старостинському окрузі Семенівською селищною радою на строк її повноважень за пропозицією селищного голови на відкритому пленарному засіданні ради. Інформація про час і місце проведення такого засідання оприлюднюється на офіційному веб-сайті Семенівської селищної ради не пізніше ніж за два дні до дня проведення засідання. Відеозапис засідання оприлюднюється в порядку, встановленому частиною вісімнадцятою статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»;

3) кандидатура старости може бути внесена на розгляд селищної ради не менш як половиною депутатів від загального складу ради, якщо рада не підтримала дві кандидатури старости, запропоновані селищним головою, або в разі невнесення кандидатур старост селищним головою після затвердження старостинських округів та упродовж тридцяти календарних днів з моменту затвердження структури виконавчого комітету Семенівскої селищної ради;

4) селищний голова може одноосібно призначити старосту у разі, якщо селищною радою не підтримано три кандидатури старости поспіль, внесені відповідно до підпунктів 2 і 3 цього пункту, або якщо сесії селищної ради не проводяться без поважних причин понад три місяці;

5) відкрита зустріч для заслуховування звіту старости перед жителями старостинського округу може бути проведена за рішенням селищного голови в режимі відеоконференції з дотриманням вимог, передбачених частиною шостою статті 54-1 цього Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»;

6) у разі тимчасової відсутності старости у зв’язку з проходженням військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, перебуванням у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та в разі якщо дитина потребує домашнього догляду - тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку, або у зв’язку з перебуванням старости за межами України понад 90 календарних днів поспіль селищний голова призначає тимчасово виконуючого обов’язки старости на час відсутності такого старости. Перебування старости за межами України протягом зазначеного строку підтверджується відомостями про перетинання особою державного кордону України, наданими Державною прикордонною службою України за заявою такої особи або на запит селищного голови.

9.2. Протягом шести місяців з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні, кандидатура (кандидатури) старости, внесена (внесені) на громадське обговорення в порядку, передбаченому частиною першою статті 54-1  Закону, вважається погодженою (погодженими) з жителями відповідного старостинського округу, якщо в результаті громадського обговорення вона (вони) отримала (отримали) підтримку у старостинському окрузі не менше 15 відсотків голосів жителів від загальної кількості жителів відповідного старостинського округу, які є громадянами України та досягли повноліття.

Селищний голова                                                                                                                                                                          Людмила МИЛАШЕВИЧ